„Juba on ka teaduslikult tõestatud, et meie haiguste ja probleemide põhjus pole kehaline, vaid hoopiski vaimne ja energeetiline. Kõik saab alguse meie seest ja manifesteerub väljapoole. Kõigepealt saab kahjustatud energeetika ja alles siis keha. Ei ole nii, et kõigepealt haigestub keha ja alles siis tuleb stress, vaid ikka vastupidi. Enne on stress, mille oleme ise endale loonud oma mõtete ja emotsioonidega ning alles siis saabub haigus. Oluline on leida juurpõhjus, mis on peidetud haiguse taha,“ selgitab Gaia Teraapiatoa eestvedaja, terapeut Sille Metjer. Tema hinnangul on siinkohal abi erinevatest teraapiatest.

Sille Metjeril on aastatepikkune kogemus töötades haiglasüsteemis, nii õena kui ka ämmaemandana. Oma igapäevatöö kõrvalt täiendas ta end pidevalt ning õppis nii loodusteraapiaid, massaaži kui ka rahva- ja pärimusmeditsiini.

Atmosfäär on erinev tavalisest spaast

Gaia Teraapiatuba tegeleb loodusteraapiate ja pärimusmeditsiiniga. Näiteks on nende juures võimalik kogeda selliseid põnevaid protseduure nagu kristalliteraapia, vibroakustiline massaaž Tiibeti helikausiga ja Vana-eesti massaaž. Sille toonitab, et Gaia Teraapiatoa puhul pole tegemist nagu spaa või klassikalise salongiga. „Suures spaas või salongis ei ole inimese saabudes ega ka lahkudes massööri ja kliendi vahel otsest suhtlust ning vahetut kontakti. Kõik massaažile eelnevad ja järgnevad toimetused vahendab administraator. Saabudes Gaia Teraapiatuppa, on kõik hoopis teisiti. Kogu terapeudi aeg ja tähelepanu kuulub jäägitult kliendile, algusest lõpuni. Üldjuhul üllatutakse positiivselt,“ räägib Sille ning lisab, et selleks et seda mõista, peab kõike lihtsalt ise kogema.

Inimesed jõuavad Gaia Teraapiatuppa tihti pärast seda, kui nad on eelnevalt juba ka arsti juures käinud. „Kipub vahel juhtuma, et inimesed lihtsalt väsivad arstide vahet jooksmast. Nad soovivad proovida, kas on võimalik oma probleemidele ka teistmoodi lahendust leida,“ näitlikustab Sille. „Minu juurde jõuab näiteks inimesi, kel on juba diagnoositud hüpertooniatõbi, aga kes ei soovi veel tablettravile jääda – nad katsetavad näiteks kaaniravi, mis on väga tõhus veresoonkonna haiguste puhul. Seda muidugi juhul, kui ka inimene ise on valmis oma elus mõningaid vajalikke muudatusi tegema. Või siis inimesed kes on kimpus seljavaludega ning loodavad massaažist abi saada.“

Gaia Teraapiatoas mõeldakse rohkem patsiendipõhiselt ja tegeletakse ka haiguste põhjuste, mitte ainult tagajärgedega. Loomulikult loodusteraapiad ei asenda tavameditsiini, kuid nad täiendavad teineteist.

Ta nendib, et enamik kliente on siiski teataval määral nii-öelda teisitimõtlejad. „Siia tulevad inimesed, kes ei arva, et nad on ainult füüsiline keha. Nad saavad aru et nad on midagi palju enamat,“ lausub Sille.

Alati ei pea kusagilt valutama, et teraapiasse tulla

Sille rõhutab, et vaimne ja füüsiline tervis on omavahel väga tugevalt seotud. Gaia Teraapiatoas tegeletakse mõlema poolega. „Kui sa oled vaimselt tasakaalus, oled ka füüsiliselt terve. Kui oled vaimselt terve, siis tunned elust rõõmu ja naudid kõike. See on kõige alus,“ osutab ta. „Teraapias käimine aitab saavutada vaimset tasakaalu. Kui inimene astub uksest sisse, võib ta olla veidi mossis ja pahur, kuid pärast teraapiat või massaaži tal silmad säravad ja naeratus on näol. Sellest muutusest on näha, et kõik, mis sai tehtud, oli tulemuslik. Pidev igapäevane virvarr, mis meie elus toimub, haarab nii endasse, et inimestel pole lihtsalt iseenda jaoks aega. Aga kui lubad endale kasvõi tunnikese massaažis lõõgastuda, saad hulga energiat ja elurõõmu juurde ning taas on rohkem jõudu oma igapäevaseid toimetusi edasi toimetada.“

Sille leiab, et kui inimene teadvustab oma probleemi ja võtab vastutuse, on teekond tervenemisele alanud. Samas võivad teraapiasse tulla kõik ka ennetavalt ja profülaktika mõttes. „Milleks lasta kõigel nii üle pea minna, et lõpuks laguned koost? Pigem tasuks koguaeg hoida tasakaalu, et ei jääkski haigeks. Kui haigus käes, siis on juba hilja. Seda oleks aga saanud juba eos vältida,“ mõtiskleb ta.

Samas nendib ta rõõmuga, et huvi taoliste teraapiate vastu on jõudsalt tõusnud. „Inimesed on ärganud ja saanud teadlikumaks. Julgetakse rohkem katsetada ja proovida erinevaid teraapia- ja ravivõimalusi. See aga annab kogemuse ja mõistmise, mis toimib ja mis mitte,“ arvab Sille.

 

https://www.ohtuleht.ee/1016169/gaia-teraapiatoa-terapeut-vabaneda-tuleb-haiguste-juurpohjusest-mitte-peita-sumptomeid