Tutvustus

Sille Metjer

Lõpetasin 1995 aastal Tallinna Meditsiinikooli ämmaemanda eriala.

2014 aastal lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tasemeõppe ämmaemanda eriala ja omandasin rakendusliku kõrghariduse.

Mul on üle 20 aasta haiglas töötamise kogemust, nii ämmaemandana kui ka õena.

Lisaks sellele olen veel õppinud Gross Massaažikoolis klassikalist ja spordimassaaži ning M.I Massaažikoolis Hiina punktmassaaži.

Tunnen huvi ja tõmmet erinevate loodusteraapiate vastu. Õppisin Alar Krautmani Terviseakadeemias Vana-eesti massaaži ehk soonetasumist, kõhuteraapiat ja hirudoteraapiat. Põlistarkuste ja Rahvaravikoolis Hiina kuputeraapiat.  Loomulikult täiendan ma ennast selles vallas pidevalt edasi. Ikka elukestev õpe, kuidas siis muidu.

Mingil hetkel hakkasin aru saama et paraku ainult teaduspõhine meditsiin meid terveks saada ei aita. Haigused ja probleemid ei kao kuhugi kui ei viitsita ega taheta mõelda põhjustele. Mulle jõudis kohale alternatiivarusaam et inimeste haigused ja hädad  on põhjustatud negatiivsetest mõtetest, emotsionaalsest stressist ning valest eluviisist.

Alternatiivmeditsiin mõtleb rohkem patsiendipõhiselt ja tegeleb põhjustega mitte tagajärgedega. Tavameditsiinis aga antakse valu tundvale patsiendile valuvaigistit ja pärsitakse keemiliste ravimitega valuretseptorite biokeemilisi funktsioone ning valuaisting kaob, kuid valu põhjus jääb alles. Kui inimese mõni füsioloogiline näitaja on normist kõrvale kaldunud, näiteks vererõhk on liiga kõrge, siis antakse inimesele vererõhualandajaid ning enamasti vererõhu tõusu põhjustesse ei süüvita.

Vabaneda tuleb haiguste juurpõhjustest, mitte peita sümptomeid keemiliste ravimitega.

Minu unistustes töötaksid kunagi need kaks meditsiiniharu koos. Üks tegeleb tagajärgedega, teine põhjustega. Mõlemad on olulised. Kui põhjustega ei tegeleta siis on varsti probleemid tagasi ja kõik hakkab jälle otsast pihta. Ma usun et iga inimene on võimeline isetervenema, kui selleks luua vajalikud tingimused (mõtlemine, toitumine, liikumine).

Peale inimese füüsilise keha tuleks arvestada ka inimese psüühika ja elustiiliga. Inimene on tervik, kes koosneb kehast, meelest ja vaimust ning on terve siis, kui on tasakaalus. Kui ühes organis on probleemid, siis väljenduvad need kogu kehas.

Sellepärast on hea koguaeg ennast tasakaalus hoida, siis ei hakka hädad külge.

Inimesed peaksid võtma vastutuse oma tervise ja heaolu eest. Oma kehaga tuleb arvestada ning püüda mõista keha saadetud sõnumeid, mis suunavad inimese õigemini elama. Need sõnumid võivad olla kas haigused ja vaevused või hoopis mingid erilised tundmused nagu soojustunne või värinad. Kehalt saadud sõnumid võivad nii saada oluliseks terviseinfo allikaks.

Gaia Teraapiatuba tegeleb erinevate loodusteraapiatega mis on välja kasvanud pärimuslikust rahvameditsiinist. Rahvameditsiin on pärimuse ja kogemusepõhine ravivõtete kogum  mida kasutatakse tänapäeval paljudes maades üheaegselt teadusliku meditsiiniga.

Gaia Teraapiatoas püüame aidata inimesel leida endas taas see tasakaal mis hoiaks teda rõõmsa, tugeva ja tervena.

Tavaliselt võtab suurtes salongides või SPA-des sind saabudes vastu registraator. Ta  vahendab kõik vajalikud toimetused sinu ja massööri vahel.

Samuti võib vahel jääda tunne, nagu massöör teeks liinitööd.

Gaia Teraapiatoa eeliseks on väike, armas ja hubane miljöö ning kliendi ja terapeudi vahetu kontakt algusest lõpuni.

Meie jaoks on väga oluline kliendi rahulolu. Meie ei kiirusta ja iga inimese jaoks on meil piisavalt aega.

Kogu meie jäägitu tähelepanu kuulub vaid sulle. Meie juures tunned ennast hoituna ja oled alati tagasi oodatud.

Minu vaimse arengu olulisemad punktid

 • Maa ja Taeva heaolukeskus, Intuitiivse tajumise ja tunnetamise süvakursuse 3 astet : Teresa Mängel
 • Intuitiivteaduste kool : Ingvar Luhaäär.
 • Teadliku muutuse kunst : Ingvar Villido
 • Sisemise Tarkuse kool+ kristalliteraapia 3 aste :  Kaia-Liisa Reinut
 • Kristallimaagia praktiline õpituba : Leie Klaar
 • Maagilise loomise õpituba : Liina Kaumann
 • Reiki :  Kreet Rosin
 • MTVSS. Access Conciousness e. ligipääs teadlikusele : Helena Täär
 • Human Design. Kiirtee autentse Endani : Anti Kreem
 • Sünnitervenduse seminar :  Tõnu Talimaa
 • Tarot kaardid : Ravi Ramlov ( Ivar Volmar)
 • Unenäo tervenduse seminar : Riina Grethiel
 • Nõiaväe avamine eneses : Maria-Katariina Kuusing
 • Holistika Instituut, holistiline treening : Tiina Pedak
 • Avoloni Jumalanna ehk Keldi Maanõia õpetused : Heli Ayera Salf

Minu diplomid ja tunnistused