Inimeses peab kõik puhas olema

 

Keele puhastamine

Mitte kõik ei tea, et toidujäägid roiskuvad keele juurel. Isegi sagedamini kui maohaigused, põhjustavad need toidujäägid suus halba hingeõhku. Keele haiguslik seisund võib olla ka teiste haiguste põhjuseks, seepärast on keele puhastamine sama vajalik kui hammaste pesemine ja suu loputamine.
Keele seisundi põhjal diagnoositakse paljusid seedetrakti haigusi. Kui keele eest ei kanta hoolt, siis mõjub see negatiivselt seedekulgla seisundile.
Keele juurele koguneb lima, mis tuleb eemaldada. Lima eemaldamist võib teha hõbelusikaga. Võib teha ka nii: kolm sõrme : nimetis-, keskmine ja nimetu – panna kokku, panna nende ümber side või marli ja puhastada katt keelelt, alustades keele juurelt tagant poolt ettepoole.
Seejärel pöidla pehme otsaga suruda suulaele (võib õrnalt surudes vedada mööda suulage kuni hammasteni). Eralduv lima tuleb välja sülitada. See on hea kõhunäärmele.

Terves Kehas terve Vaim

Sageli me mõtleme, et meie peenkehad ja füüsiline keha on mõneti erinevad asjad. Paljud kirjatükid vaimse arengu teemal eraldavad vaimu ja keha. Kehale omistatakse haigused ja jõuetus. Vaimule omistatakse kättesaamatud kõrgused ja võim. Kuid ilma hea kehata ei saa olla head vaimu. Ega asjata ei öelda, et “terves kehas terve vaim”.

Tuleb välja, et rakud, koed ja meie füüsilise keha mitmesugused osad vastutavad informatsiooni säilitamise eest kõigest sellest, mis toimub meie mittefüüsilise maailmaga. Rakud peavad meeles emotsioone ja mõtteid, säilitavad seda informatsiooni, mille meie oleme ammu unustanud. Nad mäletavad isegi meie peenkeha rännakuid. Iga selline mälestus säilitatake täiesti erinevas kohas, meie energeetilise keha piirkonnas ja selline informatsioon mõjutab märgatavalt meie füüsilist seisundit.

Võite ainult ette kujutada, mis toimub südame piirkonnas, kui inimene ei ole rahul kõige toimuvaga ja on vihane kogu maailma peale. Tekivad energeetilised ummistused, mis takistavad energia vaba liikumist, mis omakorda põhjustab haiguslikke kroonilisi protsesse. Need energeetilised ummistused ongi haiguste põjustajad.
Selleks, et sellised ummistused likvideerida, tuleb võtta sooja dussi või pesta veega ning mõttes puhastada blokeeritud kohad päeva jooksul kogunenud saastast. Vees sisalduv peenenergia ja mõte aitavad meie kehal ebamugavast  minevikust lahti saada, eemaldades  negatiivse energia ja informatsiooni füüsiliselt kehalt .

Kui olete õhtul dussi all, ärge unustage puhastada teie energeetilise keha saladusi säilitavaid erilisi kohti. Sellest sõltub otseselt ka teie füüsiline tervis.
Tahan lisada, et on soovitav pesta keha igal õhtul ja õpetada seda ka lastele ja lastetastele ning mida varem, seda parem. Uni on rahulikum ja hommik rõõmsam ja järgmine pärev energilisem. Vesi ja positiivne mõte eemaldavad kogu möödunud päeva negatiivsuse.

A.L. Tsizevski (1924) ideid inimeste haiguste sõltuvusest Päikese energeetilisest aktiivsusest, mis jäid aastakümneteks unustusse, teadvustatakse viimasel ajal üha sagedamini. Konkreetsete ravitehnoloogiatega, mille hulka kuuluvad eelkõige bioenergoteraapia ja hirudoenergoteraapia, tõestatakse seda jätkuvalt. A.L. Tsizevski tööd ärgitasid avama esoteeriliste teadmiste seda osa, mis käsitleb inimese kohta ja rolli Universumis, sundisid vaatlema inimese energosüsteemi mitte ainult kui jõudu, mis reguleerib energiavahetust ja teisi vahetuseliike, vaid ka kui ideaalset “kompuutrit” tervise juhtimiseks.

Vastavalt eksperimentaalsetele tõestusele, võtab närvikude valguse kvanti vastu kui ärritajat. Impulss antakse edasi mööda kogu närvikiudu. Need matrjalid kinnitavad, et
inimese ja Univeresumi vahel on energeetiline side.  Perifeerne ja tsentraalsne närvisüsteem jaotatakse energia ”transpordimagistraalideks” e kehasisesteks teedeks. Energosüsteemile omistati juhtiv koht homeostaasi reguleerimismehhanismide hierarhias.

Ettekujutus energosüsteemist kui difuussest, kindlalt piiritlemata ja funktsionaalse jooniseta protsessist, kui põhilisest vahetusest, on  muutunud ja on omandanud süsteemsuse. Tekib teadmine, et tänu kanalitele (meridiaanidele) on  võimalus muuta füüsilise tervise näitajaid. Mõjutades erinevate võtetega bioloogiliselt aktiivseid punkte, saame  tunnistust sellest, et organismis on energeetiline konstruktsioon, mis juhib elutegevust ja on siduv lüli inimese ja Universumi vahel.

Teadmiste valdkond, millest rääkima hakkame, koosneb nii teaduslikult tõestatud materjalidest kui ka esoteerilistest (salajastest, sisemistest) eeldustest, millel on otsene seos esitatava teemaga. Selline sümbioos ei peaks tänapäeval kedagi hämmastama, sest tänu strateegilise füüsika jõupingutustele on mittefüüsikaline (metafüüsiline) reaalsus, kaasaarvatud mõtted ja emotsioonid, mittemateriaalsest sfäärist ümber orienteerunud peenmateriaalsesse, energeetiliselt sõltuvasse sfääri.

Füüsilises plaanis kehastunud inimesel on seitse keTšakrad läbivad kõiki inimese peenkehi, täites peenmateriaalsete tundeorganite rolli ja tegeldes energia diferentseerimise ja jaotamisega. Bioenergoteraapia valdkonnas töötavate spetsialistide sõnul dubleerivad vähemtähtsad energiakeskused põhitšakrate tööd ka teistes kehapiirkondades, mis on korduvalt leidnud kinnitust kliinilisel tasemel kaanide panemisel nahale nende teisejärguliste energiakeskuste projektsiooni piirkonnas.

Tšakra tähendab sanskriti keeles “ratas”. Inimese keha “sõidab” seitsmel ratta (peamisel rattal). On kindlaks tehtud, et tšakrad sulevad energiavood küll päripäeva, küll vastupäeva, olenevalt funktsioneerimise tingimustest. See tähendab, et nad pöörlevad sarnaselt ventilaatorile, mis sundventilatsiooni puhul kord tõmbab õhku sisse, kord ajab välja. Kõigile on hästi teada, mis toimub siis kui ventilaatorid lõpetavad või aeglustavad oma töö: ruumis tõuseb või jääb samale tasemele kahjulike ainete kontsentratsioon. Sama ilmneb energiasüsteemis, kui tšakrad blokeeruvad – defektse tšakra kontrollitavates anatoomilistes struktuurides tekib energianälg. Hiina meditsiini üks reeglest ütlebki: “Kui peatub energia – peatub ka veri.”

Sellisel juhul võib aidata ainult “energeetiline tõmbetuul”, seisaku ja ummistuste likvideerimine peamistes kanalites, nendes energiavoogude taastamine. Seejuures taanduvad mõningal määral nii põhi- kui ka kaasnevad haigused, kuna kõik patofüsioloogilised reaktsioonid terves organismis on seoses energeetiliste kanalitega, mööda mida liigub energia – umbes nii nagu selja- ja peaaju süsteemis liigub vedelik. Maksab vaid patoloogilisest ahelast eemaldada kas või üksainus lüli, kui hakkavad rehabiliteeruma ka teised patoloogilise defektse ringi osalised.
Arvatakse, et tšakrate kaudu projetseeritakse füüsilisele kehale signaalid Elu Allikast, vajaduse korral toimub nagu virtuaalsete skeemide paikamine energeetilise jootekolbi abil. Seda, et kogu looduse loomele on perioodiliselt vaja jooksvat remonti, kinnitab mägede hävimine, pinnase erosioon, kõrbe pealetung jne., mis toimub arvatavasti virtuaalsete matriitsite nõrgenemise tulemusel, mis korrodeeruvad liigse energiahulga tõttu (summaarsed doosid), mida pumpab meie jalgealusesse maasse inimeste ebaratsionaalne tegevus.
Energia ülekandmine iga peenkeha sees tšakralt tšakrale toimub mööda energiakanaleid, mis paknevad piki selgroogu ja skelettiha:

 

Iga tšakra võib töötada kahes reziimis: horisontaalses, võttes vastu, omandades, jaotades ja kiirates väljapoole endoenergiat, ja vertikaalses, võttes vastu ülevalt ja alt (pealaest, õndraluust) tulevat energiavoogu.
Vastavalt indo-tiibeti traditsioonile, ei koosne inimese energiasüsteem ainult tšakratest, vaid ka kanalitest-mediaanidest, mis suhtlevad nahaga bioloogiliselt aktiivsete punktide kaudu.
Tšakrate koonuste tippudes asuvad energia komandokeskused – padmad, mille mõjutamisel kaani, mesilase või mõne muu bioenergeetilise allikaga, on võimalik muuta tervisenäitajaid etteantud suunas, loomulikult, kui mõjutamine on konkreetse inimese suhtes rangelt doseeritud.

Igal tšakral on täiesti kindlalt fikseeritud anatoomiline asukoht ja ainult temale omased funktsionaalsed karakteristikud: vibratsiooni sagedus, mantra (silp, mille hääldamine võimaldab tšakrat arendada),  helikõrgus, ja värv. Vastavalt ka tšakrate omaduste mõjutamine eraldi parameetritega mõjutavad ka inimese tervist, s.t. et energiakeskuste üksikute osiste abil on võimalik juhtida tervise olekut. Iga tšakra kontrollib konkreetsete organite ja süsteemide funktsiooni, teatud ilminguid psüühikas. Samal ajal võib erinevate tereviserikete põhjal aru saada, kui tšakrate töö on häiritud.

Näiteks, võib täiesti konkreetseid tervisenäitajaid mõjutada värvide abil.
Punane värv erutab närvisüsteemi, stimuleerib tundlikkust, aktiviseerib vereringesüsteemi tööd, aitab infektsioonihaiguste ravil ning radiatsiooniravi ja põletuste puhul. Punane aniliinvärv (fuksiin) tasakaalustab emotsioone, normaliseerib vererõhku, stimuleerib neerude ja neerupealsete tööd oma värviga. Helepunane (purpurpunane) värv stimuleerib samuti neerude ja neerupealsete tööd, tõstab emotsionaalset taset, aktiviseerib suguorganite tööd, tõstab vererõhku.

Oranz värv soodustab kopsude ja bronhide (kopsutorude) tervenemist, stimuleerib kilpnäärme ja mao tööd, vähendab veresoonte spasme ja lihaste krampe, soodustab luude kasvu.
Kollane värv stimuleerib lümfisüsteemi tööd, samuti ka seedimist ja võimendab hormoonide produktsiooni.
Sinisel värvil on vähivastased omadused.

Sellisel moel ning samuti tšakraid teiste parameetritega mõjutades ( sageduste diapasooniga, mantraga, oktaaviga) on võimalik muuta tervise seisundit. Siit tuleneb värviravi, ravimine muusikaga jn.

Inimene on energiakeskuste kaudu seotud kogu Universumiga. Tšakrate normaalse töötamise ning karma- või pärilik-füüsiliste haiguste puudumise korral on inimene täiesti terve ja looduse kaitse all. Kui energeetilised kontaktid on häiritud, siis tekivad haigused: inimene on vastuvõtlik teiste inimeste mõjule (nõidus, kaetamine, sõnumine, needus, vampiiride toime) ja võib ise muutuda energiavampiiriks. Energia, mida inimene saab väliskeskkonnast tšakrate kaudu, kuid samuti ka õhu, vee ja toidu kaudu, kontsentreerub passiivses, “uinuvas” olekus.

Kui biovälja seisund on normaalne, siis koonusesarnased keerislehtrid pöörlevad kellaosuti suunas vastava vibratsiooni sagedusega, energia läheb vabalt energiakeskustesse, kõik organid ja süsteemid funktsioneerivad füsioloogilises reziimis ja inimese areng toimub füüsilises plaanis läbi kolme alumise tšakra, kuid vaimses plaanis – läbi kolme ülemise. Keskmine, neljas tšakra annab energiat inimese arenguks astraalses plaanis. Mida rohkem on inimeses energiat, seda tervem ta on. Tasakaalu häirumine või energia juurdevoolu blokeerumine põhjustab haigusi.
Kõige sagedamini areneb haigus, kui energiavahetus väliskeskkonnaga on häiritud: bioväljas tekivad energeetilised “ummistused” ja ümbritsevast keskkonnast ei tule küllaldaselt energiat, energiavoogude tsirkulatsioon keha sees on häiritud, mille tulemuseks ongi funktsiooni rike.
Kui normaliseerida biovälja funktsioonid, siis terveneb inimene kiiremini.

Blokeeringu mahavõtmiseks tšakrates ja kanalites kasutatakse mitmesuguseid võtteid, millest kõige efektiivsem on hirudoteraapia, mis kasutab peale kaanisekreedi fermentide universaalse komplekti veel ka meditsiinilise kaani energeetilisust. Teised energiavahetuse meetodid on vähem stabiilsed. On kindlaks tehtud, et peale ekstrasensoorikat on tšakrate läbitavad 3 – 4 päeva, kuid peale hirudoteraapiat – 6 – 7 kuud.

Hirudoteraapia võib taastada inimese nii füüsil

ise kui ka energeetilise keha funktsioonid, millest üks – mõtte mentaalne keha – väljub kõigi teiste kehade piiridest, tal on munakujuline vorm ja moodustab helendava aura, milles on nähtavad mõttevormid erineva ereduse ja konfiguratsiooniga tompude näol. Mõnikord aetakse segamini mõisted “bioväli” ja “aura”. Bioväli on inimese energeetiline keha, mis on osa Maa energiaväljast. See asub nii füüsiliselt kehastunud kehas kui väljub ka tema raamidest. Aura on osa inimese bioväljast, mis väljub tema füüsilise keha raamidest. Ikoonidel kujutatakse oreooli, nimbust pühakute pea ümber. See ongi aura tinglik kujutamine. Tegelikult on inimese aura munakujuline, ellipsoidse vormiga ja ümbritseb kogu keha. Inimene on nagu munakoore sees ja kui rääkida pea aurast, siis on n&uum l;ri ots kõrvalestade tasandil ja terav ots – peast kõrgemal, ühinedes kogu kehale ühise ellipsi ülemise kupliga.

Oma raamatus “Bioväli – ravija” dešifreerib J.A. Trepakov aura vätrvipaletti järgmiselt:

– tulipunane – tundlikkus ja loomalik kirg; punane erepunaste sähvatuste kujul – robustne – – -meeleline armastus; tume-vaarikavärv – ülev armastus; tulipunane – intellekt, mida kasutatakse egoistlikel eesmärkidel, musta maagia tunnus; punakaspruun – ihnus, ahnus;
– erkoranz – uhkus, auahnus; tumekollane – intellekt; helekollane – kõrgema taseme
intellekt; kuldkollane – kõrged vaimuanded;
– erkroheline – kannatlikkus, kohanemisvõimelisus, takt, viisakus, elutarkus; määrdunud-
roheline – armukadedus, roheline punaste triipudega – raev; mustjas-roheline – pettus;
– helesinine – vaimsus; tumesinine – religioossus, emotsioonis; eresinine – altruism,
religioossus;
– erelilla – religioossed kavatsused; tihe-lilla – altruism kõrgete vaimsete omaduste foonil;
– helehall – egoism; kuhtunud tooni hall – hirm, õudus;
– must – vihkamine, õelus, kättemaksuiha.

Toodud andmete põhjal võib kaudsete tundemärkide järgi eristada konkreetse inimese aura.

Muide, veidi tšakrate värvi karakteristikutest. Iga tšakra energial on ainult talle omane värv, mis peegeldab energiakeskuste sageduslikke iseärasusi – mõned ekstrasensid näevad seda. Tšakrate värvus õndraluust kuni kiiruni vastab vikerkaare spektrile ja muutub järjekindlalt: punane – oranž – kollane – roheline – helesinine – sinine – lilla. See on veel üks viide nii elavate kui ka mitteelavate universumi objektide energeetilise olemuse standardsetele karakteristikutele, kõige ja kõigi reguleerimise standardsetele mehhanismidele. Värviravi toetub just sellele fenomenile.
Kui järgida vana-slaavi transkriptsiooni, siis esimest tšakrat nimetatakse Juureks, teist Sigimikuks, kolmandat – Kõhuks , neljandat – Südameks, viiendat – Kõriks , kuuendat – Laubaks, seitmendat – Allikaks.

Esimene tsakra – Juur (Muladhra). Värv – punane, neli kroonlehte. Ruudu sees on kolmnurk: elevant, elevandi seljas lamab madu Kundalini, kes on keerdunud 3,5 kordsesse rõngasse. Oma peaga suleb ta inimese keha peamise kanali Sušumna. Vasakult läheb kanal Ida, paremalt – Pingala.

Juur kontrollib liikumisorganeid. Selliseid haigusi, nagu alajäsemete halvatus, laste tserebraalne halvatus, neuralgiad ja teised sellega seotud luustiku ja lihastiku haigused. Esimese tšakra anatoomilina projektsioon – õndraluu. Temalt suundub kiir suguorganitele.

Esimeselt tšakralt läheb energia teisele tšakrale – Sigimikule (Svadhisthana). Ta on oranži värvi. Anatoomiline projektsioon – eesnääre meestel ja munasarjad naistel. Projektsioon nahapinnal – kõhul naba ja kubemepiirkonna vahel ning kolmanda ristluu lüli kohal. Selle tšakra abil saab juhtida suguenergiat ja sigimist. Sellega on seotud ka vampirism. Meeste ja naiste viljatus on samuti selle tšakraga seotud. Sellest tšakrast väljub ka loomeenergia.

Selles tasandis asuvad kõigi tšakrate väljapääsud, nende täpsed peenmateriaalsed koopiad. See energiakeskus on tihenenud astraali baas, emotsionaalse tegevuse peamine keskus nn. “madal süda”. Teine tšakra koordineerib kõiki sisenevaid ja väljuvaid teid inimese eeterlikul kehal, läbi eeterliku matriitsi kontrollib kõigi siseorganite funktsiooni. Aktsent – seksuaalne funktsionaalsus. Sigimik kindlustab kehastunud inimese üldise koordineerimise selles maailmas kus ta elab, peegeldab kuuendat tšakrat.

Kolmas tšakra – Kõht (Manipura), füüsilise energia tšakra. Kollane värv. Asub kaks sõrme ülevalpool naba. Anatoomiline substraat – päikesepõimik. Projektsioon selgrool – viies selroolüli . Kõik kõhukoopa organite haigused – gastriit, mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavand, haavandiline jämesoolepõletik, maksa ja kõhunäärme haigused – on mingil määral tingitud selle tšakra seisundist. Rasedus provotseerib sageli kolmanda tšakra allalangemise. Siit tuleneb ka täidlus, krooniline kõhukinnisus, mis näitab, et Manipura on alla vajunud. Reeglina näitab kõhulahtisus, et tšakra on nihkunud üles. Kõht on elu sõltumatute astraalenergiate keskus.

Ruumiliselt on orienteeritud Planeedi aurale või Päikese aurale, mis kindlustab eluenergia juurdevoolu nendelt planeetidelt ja tähtedelt, sõltuvuse millest määrab ära inimese sünnihetk.

Normaalselt arenenud kolmanda tšakrata ei ole elu meie maailmas võimaliik või on füüsiliselt ja psüholoogiliselt äärmiselt keeruline. Tasub see tšakra vaid osaliselt “kinni keerata” – ja inimene muutub tahtmatult energiavampiiriks või isegi sureb. Selle tšakra blokeerimine nõiduse ja teiste sihipäraste maagiliste operatsioonide abil toob nende operatsioonide täideviijale kõige raskema karma vastutuse, nagu katse eest inkarnatsioonis elu katkestada (tapmiskatse, kui väljendada maiste seaduste järgi). Praegu ei lükku karma vastutus enam mingisse määramatusse tuleviku ümbersündi, nagu see toimus meie tsivilisatsiooni eksisteerimise varasematel aastatuhandetel, vaid toimub vahetult praeguse maapealse elu jooksul, mõne aasta pärast, kuid mõnikord isegi kuude või nädalate jooksul. Kaugeltki mitte iga inimene ei oska seostada põhjus t ja tagajärge, eraldades need oma tajudes mitmeks erinevaks “tükiks” ning seetõttu ei mõista “saatuse löökide” päritolu.
Neljas tsakra – Süda (Anahata), südametšakra. Kaks kolmnurka on asetatud teineteise peale Taaveti tähe kujuliselt, mis sümboliseerib nais- ja meesalget. Värv – roheline. Projektsioon selgroolülil – neljas rinnalüli. See tšakra kontrollib inimese kolme südame tööd: verepumba, mis asub rinnakorvi vasakus pooles; energeetilise südame, hinge keskuse, mis asetseb diafragma kuplil ja mis projitseerub rinnakul natuke ülevalpool mõõkjätke kinnitumise kohta; lümfaatilise, mis projitseerub parema abaluu alla.

Südametšakra on avatud ja väga suur just headel inimestel, kes sagedamini kui teised kannatavad südame-veresoonkonnahaiguste käes, sest rikuvad universumi seadust: kõigiga ei ole lubatud hea olla, kõigile ei tohi head teha, vaid ainult neile, kes seda väärivad. On lubatud ravida ainult neid, kes on kannatuste hinnaga on teadvustanud oma haiguse (põhjuse) ja raviprotsessis puhastunud. Kui haige ei ole suutnud seda iseseisvalt teha, peab arst tegelema tema hingelise puhastamisega, aitama tal ümber orienteeruda nii sootsiumis kui ka universumis. Alles seejärel, peale vaimsuse taastumist, võib ravivõtted suunata soomale (organismi kehale) , kehaliste konfliktide likvideerimisele , ilma riskita , et arstile langeks negatiivne energia.

Seega, nagu juba Platon on öelnud: “On rumalus püüda ravida keha enne kui on ravitud hinge.” Hoida oma südant – see tähendab hoida Anahata-tšakrat ja vastupidi. Ükskõik mis maailmas ka ei toimuks – kõik ikka paremuse suunas. Mitte kurvastada, mitte solvuda – need on hingelise tasakaalu peamised tingimused. Neljanda tšakra “südamlikkust” ei maksaks hinnata kui verd mööda veresooni pumpava füüsilise südame esindust. See tšakra asetseb topoloogiliselt selle organi kõrval, mida me oleme harjunud nimetama südameks. Ta on keskne.

Süda vastutab elu jooksul otsuste tegemise eest. Selles ei ole ta aruandekohustuslik, kuid tunneb üleval- ja allpoolasetsevate energiakeskuste, s.t. vaimse ja loomaliku poole poolt pidevat mõjutamist. Seejuures kasutab viimane (sisemise “saatana” lokaalne analoog) aktiivset pressingut, surudes peale oma otsuste variante madalate emotsioonide kaudu: agressioon, hirm, iharus ja kirg, kasuahnus, auahnus jne.
Vaimne külg (sisemise “ingli” lokaalne analoog) ei avalda neljandale tšakrale mitte mingit survet ning püüab ainult lubatavuse piires läbi südametunnistuse ja südame hääle suunata kehastunud inimest õigele teele. Veelgi enam – ülevale otsusele peab psühholoogiline olend jõudma ise, teadlikult ja sihikindlalt. Selleks peab ta transformeerima oma loomaliku aspekti, muutes ta saatanast inimesesarnaseks, mis lubab sellel olendil ja uuenenud loomalikul aspektil taasühineda ja tõusta koos vaimsuse järgmisele astmele.

Südame energia paigutub ümber viiendasse tšakrasse – Kõri (Višudha) kõri tšakrasse. Ta asub veidi ülalpool kägiauku. Projektsioon selgrool – esimene rinnakulüli. Värv – helesinine. Anatoomiline substraat – kilpnääre. Sümbol – kolmnurk, mille tipp on allapoole pööratud, kolmnurga sees on ring. See on Egiptuse templite sümbol, mille Atlantis sai universumist. Višudha on naise armastuse keskus. Kui naisel kõri soojeneb, siis see tähendab, et ta on armunud. See on puhta mõistuse energiakeskus või maailmaruumi mõistuse keskus, mida ei maksaks segi ajada mõituse kui aktiivselt funktsioneeriva ilmutatud teadvuse suurusega. Esoteerikas nimetatakse seda tšakrat puhtaks Manassiks.

Viies tšakra võtab vastu ja saadab mõttemateeriat. Teadvuses võib ta ilmneda episoodiliselt intuitiivsete vaimuvälgatustena. Peamiste tšakrate süsteemis on viies tšakra nagu üleminekuväli psühhiloogilise olendi ja vaimse sfääri vahel. Ega tema huvide sfääris ei ole ilmaasjata esoteerilise tajumise võimed ja looming, sotsiaalsed ilmingud ja intuitsioon, bronhiaal- ja hääleaparaadi kontroll, kopsud, neel, söögitoru, kilpnääre ja parakilpnääre.

Kõri energia läheb edasi kuuendasse tšakrasse – Laup (Adžna), “kolmas silm”. Värv – sinine. Sümbol – kolmnurk, mille tipp on allapoole pööratud. Kaks kroonlehte. Asub kulmude vahel, punktis In-tan. Projektsioon selgrool – kolmas kaelalüli. Anatoomiline substraat – hüpofüüs. Lühinägelikkus tuleneb sellest tšakrast, tema tegevusfääris on samuti peaaju tüviosa, vasak silm, kuulmisorgan, ninakäigud, intellekt, mõtlemine, tahte ilmingud. Esoteerikas nimetatakse kuuendat tšakrat toaks “perekonnaseisuametiks”, kus ühinevad Vaim ja Hing. Siin paikneb ka inkarnatsiooni kõrge süda, absoluutse armastuse keskaspekt, armastus Looja vastu. Üks kuuenda tšakra osa koordineerib inimese psüühilist tegevust. Ei ole välistatud, et Adžna reguleerib otseselt mitmeid peaaju struktuure: hüpotalaamus, hüpofüüs.

Veel üht kuuenda tšakra osa tuntakse kui “kolmandat silma”. See “projektsioonilamp” on järjestikku ja paralleelselt seotud iga peamise ja mõne teisejärgulise tšakraga. “Kolmanda silmaga” seotud avatud tšakra annab selgeltnägemise efekti, millele kindlasti eelneb ühe alumise tšakra avanemine, kõige sagedamini teise, kolmanda või neljanda, vahest ka viienda. Kuuendale ja seitsmendale energiakeskusele mingit “kolmandat silma” vaja ei ole, sest neil on oma isiklik “silm”. Näiteks seitsmendal tšakral loendatakse neid kuni tuhat. Umbes sama kehtib ka viienda tšakra suhtes, kuid Višudha on “ülemineku tsoon” ja “kolmas silm” võib funktsioneerida temaga paaris .

Seitsmes tsakra- Allikas (Sahasrara), tuhandeõieline lootos. Värv – lilla. On lokaliseerunud kiiruluul, kiiruluu õmbluse ja väliseid kuulmekäike ühendava kujuteldava joone ristumispunktis kinnikasvanud allika piirkonnas. Vastutab tähelepanu, mõtlemise ja kõne eest. Kontrollib ajukoort , paremat silma, kõrgemaid psüühilisi, vaimseid ja intuitiivseid ilminguid. On seotud epifüüsiga.
Igal inimesel on kolm “mina”: tõeline, isiksuslik ja superego. Igaühel on teisik. Teise “minaga” on inimene seotud kaheksanda tšakra kaudu, mis asub peast 15 cm kõrgusel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et värvidominantide rida punasest lillani on evolutsiooniline positiiv. Kuid igal inimesel on oma iseärasused, oma lähenemine ettemääratud saatuse realiseerimisele: kellele on unistuste piir helesinine värv, kellele kollane, aga neile, keda taevas eriliselt soosib, on ka lilla saavutatav. Igaühel formeerub aura konkreetsel alusel. Konkureerivad erinevate tšakrate dominandid, võidavad nende keskuste värvid, millel on suurem energiamahukus. Viimane sõltub sellest, kui aktiivselt pumpab neljas tšakra seda võimsust teistesse energiakeskustesse.
Mantrad soodustavad sisenemist sellesse sageduste diapasooni, milles töötab üks või teine tšakra. Muusikaheli vibreerimise kindlas diapasoonis asendab mingil määral ühe või teise tšakra vibreerimist, ja juba viimasest läheb impulss kontrollitavatele organitele – umbes sellisena võib ette kujutada tšakrate kaudu mittespetsiifiliste mõjutuste abil (muusika, värv, hirudoteraapia jne.) tervenemise mehhanismi. Muide, esitatud materjalide kontekstis tuleks ülesloetletud toimeid hinnata kui spetsiifilisi inimese energiasüsteemi suhtes.

Vasakule või paremale poole pöörlevad tšakrad võivad osutada kas haigusele või energiavahetuse tüübile (vasakule või paremale pöörlevad …. spiraalid) või inimese geneetiliselt determineeritud orientatsioonile universumi energiasüsteemis või inimese seotusele ühe või teise planeediga – kõik see tuleb lahti mõtestada ja võimaluste piires eksperimentaalselt tõestada.

Tšakratele dominantide ja aura värvi valimisel ei sõltu mitte kõik inimesest endast. Õigemini öeldes – ei sõltu selles asjas inimesest mitte midagi, kuna see on Jumala tahe. Inimene võib kas ülevaltpoolt ettemääratu alandlikult vastu võtta või sellele vastu hakata ja isemeelitseda ning sellega om saatuse realiseerumise tulevastesse reinkarnatsioonidesse edasi lükata.

Tšakrad, tšžen-tszju punktid, bioloogiliselt aktiivsed punktid – need kõik on informatsioni organismi sisekeskkonda sisseviimise teed energiasüsteemi parameetrite kaudu. Kuid organismi funktsioonide häirumise korral tuleb informatsiooni sisestada hierarhiliselt ja täpsel aadressil, mitte aga nii korrapäratult, kui seda kaasajal tehakse refleksoteraapia sildi all.
Energiasüsteemi ilmumine inimese teiste süsteemide seas mitte ainult võrdõigusliku osalisena, vaid ka funktsioonide peamise juhtijana, süsteemi loova faktorina, selgitab rakkude ja organismide katkematut sidet sise- ja väliskeskkonnaga, iseloomustab inimest kui avatud süsteemi, mis vahetab väliskeskkonnaga energiat ja mateeriat. Energiat reguleerivate mõjude arvestus annab kontseptsioonile kliinilise kõla. Kontseptsioon räägib sellest, et tulevase tulemuse parameetrid kindlaksmääratud mudeli kujul formeeruvad varem kui tuleb tulemus ise ja et vajalik lõpptulemus luuakse komponentide valikulisel (on fikseeritud suunaga saamaks antud tulemust) vastastikusel tegevusel.

Eeldused, mis osutavad energiasüsteemi olemasolule inimesel, ei ilmunud ei eksperimendis ega ka kliinikus ootamatult. Teadlased on põhjendanud immuniteedi ja rakulise diferentseerumise elektromagneetilise olemuse.

Olgu öeldud, et kaanide kliinilist fenomeni ei õnnestu seletada energeetilisi mehhanisme kaasamata. Ka tervise tasandid arutatakse kaasajal läbi mitte ainult rahalis-materiaalsest ja füüsilisest aspektist lähtudes, vaid võetakse arvesse ka energeetiline, psühho-emotsionaalne, intellektuaalne ja informatsioonivälja tervis. Kuid kliiniline meditsiin tunnistab seni ainult tervise füüsilist tasandit, suunates kõik oma jõupingutused inimese somaatiliste parameetrite taastamisele.
Kaasaegse meditsiini ees seisavad ülesanded – esiteks, leida vahendeid, mõjutamaks energiasüsteemi parameetreid ja sel moel efektiivsemalt mõjutada tervist, ja teiseks, valmistada ette spetsialiste, kes valdaksid energiat korrigeerivaid meetodeid.

Selliste meetodite seas on tuntud refleksoteraapia ja bioenergoteraapia. Kuid on selgunud, et reflekso- ja bioterapeudina saavad efektiivselt töötad ainult need spetsialistid, kellel on üleloomulikke võimeid, eelkõige tugevad looduslikud energeetilised karakteristikud, mistõttu ei ole võimalik neid meetodeid laialdaselt praktikasse juurutada.

Seoses elanikkonna seas suureneva nõudlusega sellise meditsiiniteenuse järele, on märgata tendentsi mitmesuguse aparatuuri tootmisele, mille abil mõjutatakse patsientide peenmateriaalset sfääri, mis annab põhjust nimetada sellist ravi kvantteraapiaks. Reeglina on kvantteraapia tulemused palju paremad kui mingeid teisi füsioteraapia-aparaate kasutades. Võrreldes teiste tehnokraatlike meetoditega, on kvantteraapia kliinilises meditsiinis samm edasi, kuna mõjutab iga haiguse arengu patogeenset etappi, energiasüsteemi struktuure.

Kuid oleks otstarbekas arvesse võtta, et antud situatsioonis toimub naturaalsete mõjutamismeetodite (reflekso-, bioenergo-) vahetus mittenaturaalsete vastu, mis sekkuvad jämedalt kõigile bioloogilistele objektidele omaste sageduste looduslikku diapasooni, moonutades nende vibratsioonilist olemust. Teiste sõnadega, ettevaatlikult viiakse ellu tervendamise ideede osavalt maskeeritud labastamist tervikliku organismi tasemel, kui viimase all mõista inimese kolmesugust struktuuri – Vaim, Hing ja Keha. Inimest kodeeritakse teise inimese poolt väljamõeldud programmi järgi, selle asemel, et omandada Looja poolt ettemääratu ja võtta vastu Tema programmi elemendid looduslikes vahendites.

Kuid on olemas looduslikud retseptuurid, mis võivad taastada haige energeetika inimesele vajalikus kiirgusrežiimis, milles töötavad tema enda süsteemid ja organid. Selliste vahendite hulgas paistab universaalse terapeutilise efektiga silma kaan, kuna ta ei sisalda ainult energiat, vaid ka fermentide komplekti, mille abil korrigeerib nii füüsilise kui ka peenkeha häireid, laiendades oma mõju välja tasandini, vaimsuse sfäärini, mille füüsilise (peenmateriaalse) olemuse on kaasaegse teadus tõestanud.

Vaatleme kas või pealiskaudselt kaani energiat korrigeerivaid eeliseid võrreldes sellise laialt levinud energiasüsteemi mõjutava meetodiga nagu nõelravi. Mõlemal juhul viiakse ravi läbi ühe joonise järgi. Kuid nõelravi puhul on vaja pimesi, puht intuitiivselt tabada energiakanalit, punkteerides nahka bioloogiliselt aktiivse punkti piirkonnas ja suunates sealjuures nõela vertikaalselt või kindla nurga all rangelt etteantud sügavusele, mis on erinevate punktide puhul erinev.Milline intuitsioon ja taktiilne tunlikkus peab arstil küll olema, et sellise primitiivse tehnikaga suuta nõelaga siseneda ummistunud energiakanalisse?!

On selge, et ainult harukordsed võimed lubavad enam-vähem rahuldavaid ravitulemusi
saavutada. Aga igale bioloogiliselt aktiivsele punktile omased individuaalsed karakteristikud, mis on tingitud konkreetse patsiendi geneetilisest ja patofüsioloogilisest arengust? Aga isiksuse energeetiliste parameetrite ja metalli, mis torgatakse selle isiksuse sisse, justkui ravi eesmärgil, sobimatus? Lõvi – kuld, Vähk – hõbe, Kalad – tina jne. Ühesõnaga, arvutu hulk arvestamata faktoreid, mis tihti muudab mõttetuks nõelravi tulemused eriti veel selle ravisuuna massilise vaimustuse tingimustes, kui on välja ilmunud terve armee ebakompetentseid spetsialiste, kes arvavad olevat leidnud “kullasoone”.

Kaan, kui ta on asetatud bioloogiliselt aktiivsele punktile, pumpab energiakanalid oma fermentide ja energiaga läbi seal, kus nad tegelikult kulgevad. Mitte jõupositsioonilt, kus arst torkab läbi selles suunas, mille arvab õige olevat, vaid mitteagressiivselt, füsioloogiliselt, täielikus kooskõlas angioarhitektoonika ja siserõhuga. Tähtis on ka energeetiliste voogude bifurkatsiooni variant, kui magistraalkanalites ja meridiaanides tekivad ummistused ja energia on sunnitud kulgema mööda hargnenud kõrvalteid. Sellistel juhtudel leiab kaanienergia eksimatult üles ja pumpab läbi need patofüsioloogilised teed ning taastab magistraalsete kanalite läbitavuse, likvideerib ummistused , muidugi, kui see on veel võimalik Ühesõnaga, hirudoinformatsiooniline teraapia on meetod, mida kasutatakse massiliselt, mis on jõukohane igale spetsialistile, kes on ära õppinud 15 – 20 kaanide panemise punkti ja kes ei karda kaani kätte võtta.

Reeglina kasutatakse energorehabilitatsiooni eesmärgil kompleksi looduslikke meetodeid, millest paljud võimendavad hirudoteraapia efekti, sulgedes ühtedele või teistele kompleksi osadele kättesaamatud pataloogilise protsessi parameetrid, tehes sellise hübriidse tehnoloogia universaalseks.

Looduslike vahendite eelist inimese energorehabilitatsioonis võrreldes tehniliste vahenditega, on kaasaegses teaduses, mis uurib inimese kohta kosmoses, juba tähele pandud.
Inimene elab pidevas kontaktis keskkonna energeetiliste parameetritega, täites seda programmi sama täpselt ja märkamatult kui südamelihas, kindlas rütmis kokku tõmbudes. See on sellepärast nii, et elusaine asub evulutsioneeruva hologrammi ruumis (N.A. Kozõrevi holograafiline ruum), olles ise tema osa. Haigus häirib inimese seotust keskkonnaga, mis loob eeldused vigase ringi formeerumiseks: haigus kahjustab soomat, vigastades energosüsteemi kommunikatsiooniaparaati, mille tulemusel väheneb energia eeltoide väljastpoolt, suurendades somaatiliste struktuuride energianälga, mis võimendab kudede troofika häireid ja viib endoenergia tootmise vähenemisele.

V.P. Kanatšejevi arvates on kaan selles olukorras bioloogilise kandja rollis, mis on seotud keskkonna holograafiliste väljadega ja soodustab kas või osaliselt inimese organismil nende väljade omastamist kudede, ajuga. See tähendab, et kaan kannab mikro- ja makromaailmast üle sedasama informatsiooni, mida inimene lakkas haiguse tõttu vastu võtmast. Kaan – see on kaitsemehhanism, vahendaja universumi ja inim